Поточна станція...
Карта станцій
Таблиця AQI
AQI Категорія Наслідки для здоровя
0-50 Хороший Мінімальний вплив
51-100 Задовільний Може викликати незначний дискомфорт при диханні у чутливих людей. Не рекомендується займатись спортом на вулиці.
101-150 Помірно забруднений Може спричинити дискомфорт при диханні у людей із захворюваннями дихальних шляхів, таких як астма, а також у людей з серцевими захворюваннями. Діти та літні люди зазнають найбільшого негативного впливу. Заняття спортом на вулиці заборонені.
151-200 Високий Спричиняє дискомфорт при диханні у здорових людей. Людям із серцево-судинними і легеневими захворюваннями категорично заборонено перебувати на вулиці. Заняття спортом на вулиці заборонені.
201-300 Дуже високий Може викликати респіраторні захворювання у здорових людей при тривалому впливі. Людям із серцево-судинними і легеневими захворюваннями категорично заборонено перебувати на вулиці. При такому забрудненні існує ризик інсульту та інфаркту у людей похилого віку. Заняття спортом на вулиці заборонені.
300+ Небезпечний Впливає навіть на здорових людей, і може спричинити серйозні наслідки для їх здоров'я. Людям із серцево-судинними захворюваннями категорично заборонено перебувати на вулиці. Негативні наслідки можуть виникнути навіть під час легкої фізичної активності. Існує ризик інсульту та інфаркту.

Бурштинська ТЕС

Наша команда вирішила сьогодні відвідати Бурштинську ТЕС. Та відмоніторити показники забрудненея повітря дрібнодисперсним пилом, розміром 2.5мікрометра та 10мікрометрів. Заміри проводились при швидкості вітру 4м/с. 


Це важливо, тому що при безвітряній погоді концентрація мікропилу зростає. Так от, перші заміри провели під димовим шлейфом від ТЕС у селі Слобідка-Більшівцівська і не виявили перевищення норми в 30мкг/м3 по показнику PM2.5 та перевищення по PM10 . Далі заміри провели під самою ТЕС і також не виявили перевищення по мікропилу. Проте спостерігали короткочасний всплеск радіації до 98 мікрорентген в годину, а далі радіація була в межах норми. Відвідали старе шламосховище по дорозі на селище Демешківці і там також не спостерігали перевищень по забрудненості мікропилом. Після цього відвідали нове шламосховище біля самої ТЕС -там також не спостерігалось перевищень. Золосховище було зволожене і на рівні людського росту перевищень не було , проте на самій золі було перевищення по PM10. Можна зробити висновок, що золу постійно потрібно зволожувати, бо її може розносити вітром на ближні селища, зокрема Бовшів. Також привернули увагу вагони на які відгружають золу. Вони не захищенні від розвіювання золи вітром, тому при перевезенні можуть добре напилити. 


Ще раз звертаємо увагу, що наша команда не переслідує жодні політичні цілі та не займається хайпом.
Долучайтесь до громадського моніторингу Facebook